Penascal Rosé

Penascal Rosé
750 ml

Drikkevarer›Vin

59,95 kr– 64,95 kr

Billigste pris 59,95 kr hos Meny — sammenlignet på tværs af 3 butikker

Produkt Detaljer

Næringsindhold pr. 100 g

Scoring

Eco-ScoreE

Klimaaftryk

CO₂ i alt1,46 kg CO₂e/kg
Landbrug0,34 kg CO₂e
Forarbejdning0,03 kg CO₂e
Emballage0,68 kg CO₂e
Transport0,37 kg CO₂e
Distribution0,04 kg CO₂e
Forbrug0,01 kg CO₂e

Beskrivelse

Spansk rosévin fra Penascal i 75 cl flaske.

Priser i dag (3 butikker)

  • MenySidst set i dag
    59,95 kr
    750 ml79,93 kr/l
  • SparSidst set i dag
    63,00 kr
    750 ml84,00 kr/l
  • Min KøbmandSidst set i dag
    64,95 kr
    750 ml86,60 kr/l

Prishistorik (30 dage)

40 kr50 kr60 kr70 kr2. sep8. sep14. sep20. sep26. sep2. okt
Laveste prisHøjeste pris

Pris og sammenligning af Penascal Rosé 750 ml

Penascal Rosé (750 ml) sammenlignes på tværs af 3 danske butikker hos Prej. Den billigste pris er 59,95 kr hos Meny , mens prisen er højest hos Min Købmand til 64,95 kr — en forskel på 8%.

Se aktuelle priser i tabellen ovenfor og prishistorikken over de seneste 30 dage. Priserne opdateres dagligt, så du kan altid finde det billigste sted at købe Penascal Rosé eller udforske flere Drikkevarer.