Grand Sud Merlot 12,5%

Grand Sud Merlot 12,5%
250 ml

Drikkevarer›Vin

29,95 kr

Billigste pris 29,95 kr hos Meny — sammenlignet på tværs af 3 butikker

Produkt Detaljer

Næringsindhold pr. 100 g

Energi334 kJ (80 kcal)
Fedt0,1 g
heraf mættet fedt0,1 g
Kulhydrat1,3 g
heraf sukkerarter0,6 g
Protein0,1 g
Salt0,01 g

Scoring

NOVA-gruppe3 – Forarbejdet
Eco-ScoreD

Klimaaftryk

CO₂ i alt1,27 kg CO₂e/kg
Landbrug0,3 kg CO₂e
Forarbejdning0,03 kg CO₂e
Emballage0,68 kg CO₂e
Transport0,23 kg CO₂e
Distribution0,02 kg CO₂e
Forbrug0,01 kg CO₂e

Beskrivelse

Grand Sud Merlot rødvin fra Frankrig, 12,5% alkohol. 25 cl.

Priser i dag (3 butikker)

  • Meny2 for 50,00 kr · 25,00 kr/stk · spar 9,90 krSidst set i dag
    29,95 kr
    250 ml119,80 kr/l
  • SparSidst set i dag
    29,95 kr
    250 ml119,80 kr/l
  • Min KøbmandSidst set i dag
    29,95 kr
    250 ml119,80 kr/l

Prishistorik (30 dage)

29 kr29 kr30 kr30 kr1. sep7. sep13. sep19. sep25. sep1. okt
Laveste prisHøjeste pris

Pris og sammenligning af Grand Sud Merlot 12,5% 250 ml

Grand Sud Merlot 12,5% (250 ml) sammenlignes på tværs af 3 danske butikker hos Prej. Den billigste pris er 29,95 kr hos Meny.

Se aktuelle priser i tabellen ovenfor og prishistorikken over de seneste 30 dage. Priserne opdateres dagligt, så du kan altid finde det billigste sted at købe Grand Sud Merlot 12,5% eller udforske flere Drikkevarer.