Bree Merlot 12,5%

Bree Merlot 12,5%
750 ml

Drikkevarer›Vin

35,99 kr– 70,95 kr

Billigste pris 35,99 kr hos Scandinavian Park — sammenlignet på tværs af 3 butikker

Produkt Detaljer

Næringsindhold pr. 100 g

Scoring

Eco-ScoreE

Klimaaftryk

CO₂ i alt1,27 kg CO₂e/kg
Landbrug0,3 kg CO₂e
Forarbejdning0,03 kg CO₂e
Emballage0,68 kg CO₂e
Transport0,23 kg CO₂e
Distribution0,02 kg CO₂e
Forbrug0,01 kg CO₂e

Beskrivelse

Fransk Merlot rødvin fra Bree med 12,5% alkohol i 750 ml flaske.

Priser i dag (3 butikker)

Vis grænsehandel
  • Scandinavian ParkSidst set i går
    35,99 kr
    750 ml47,99 kr/l
  • Spar2 for 115,00 kr · 57,50 kr/stk · spar 14,90 krSidst set i går
    64,95 kr
    750 ml86,60 kr/l
  • MenySidst set i går
    70,95 kr
    750 ml94,60 kr/l

Prishistorik (30 dage)

20 kr30 kr40 kr50 kr60 kr70 kr80 kr3. sep9. sep15. sep20. sep26. sep2. okt
Laveste prisHøjeste pris

Pris og sammenligning af Bree Merlot 12,5% 750 ml

Bree Merlot 12,5% fra Peter Mertes (750 ml) sammenlignes på tværs af 3 danske butikker hos Prej. Den billigste pris er 35,99 kr hos Scandinavian Park , mens prisen er højest hos Meny til 70,95 kr — en forskel på 97%.

Se aktuelle priser i tabellen ovenfor og prishistorikken over de seneste 30 dage. Priserne opdateres dagligt, så du kan altid finde det billigste sted at købe Bree Merlot 12,5% eller udforske flere Drikkevarer.