Allram RieslingØkologisk

Allram Riesling
750 ml

Drikkevarer›Vin

89,95 kr– 99,95 kr

Billigste pris 89,95 kr hos Meny — sammenlignet på tværs af 3 butikker

Produkt Detaljer

Mærkninger

Økologisk (DK)

Næringsindhold pr. 100 g

Beskrivelse

Allram Riesling hvidvin fra Østrig i 750 ml flaske. Alkoholindhold 12,5%.

Priser i dag (3 butikker)

  • MenySidst set i går
    89,95 kr
    750 ml119,93 kr/l
  • Spar2 for 175,00 kr · 87,50 kr/stk · spar 24,90 krSidst set i går
    99,95 kr
    750 ml133,27 kr/l
  • Min KøbmandSidst set i går
    99,95 kr
    750 ml133,27 kr/l

Prishistorik (30 dage)

70 kr80 kr90 kr100 kr110 kr1. sep7. sep13. sep18. sep24. sep30. sep
Laveste prisHøjeste pris

Pris og sammenligning af Allram Riesling 750 ml

Allram Riesling (750 ml) sammenlignes på tværs af 3 danske butikker hos Prej. Den billigste pris er 89,95 kr hos Meny , mens prisen er højest hos Min Købmand til 99,95 kr — en forskel på 11%.

Se aktuelle priser i tabellen ovenfor og prishistorikken over de seneste 30 dage. Priserne opdateres dagligt, så du kan altid finde det billigste sted at købe Allram Riesling eller udforske flere Drikkevarer.