Mezete Hummus
Produkt Detaljer
Mærkninger
| Oprindelse | Jordan |
Allergener
Sesam
Næringsindhold pr. 100 g
| Energi | 84 kJ (20 kcal) |
| Fedt | 1,4 g |
| Kulhydrat | 1,1 g |
| heraf sukkerarter | 0,1 g |
| Protein | 0,6 g |
| Kostfibre | 0,4 g |
| Salt | 6,5 g |
Beskrivelse
Mezete hummus i 200 g glas. Klassisk kikertdip med tahini og citron til snacks og retter.
Priser i dag (2 butikker)
-
BilkaToGo Sidst set i dag28,95 kr200 g 144,75 kr/kg -
Nemlig (AI-matchet produkt) Sidst set i dag28,95 kr200 g 144,75 kr/kg
Prishistorik (30 dage)
Laveste prisHøjeste pris
Pris og sammenligning af Mezete Hummus 200 g
Mezete Hummus fra Mezete (200 g) sammenlignes på tværs af 2 danske butikker hos Prej. Den billigste pris er 28,95 kr hos BilkaToGo .
Se aktuelle priser i tabellen ovenfor og prishistorikken over de seneste 30 dage. Priserne opdateres dagligt, så du kan altid finde det billigste sted at købe Mezete Hummus eller udforske flere Kolonial .