Metin Tahini
Produkt Detaljer
Mærkninger
| Oprindelse | Danmark |
Allergener
Næringsindhold pr. 100 g
| Energi | 278 kJ (67 kcal) |
| Fedt | 61,4 g |
| Kulhydrat | 10,5 g |
| heraf sukkerarter | 0 g |
| Protein | 21 g |
| Kostfibre | 13,3 g |
| Salt | 2,4 g |
Beskrivelse
Metin tahini fra Tyrkiet. Sesampasta på 290 gram, ingrediens til mellemøstlig madlavning.
Priser i dag (3 butikker)
-
Nemlig (AI-matchet produkt) Sidst set i dag23,46 kr290 g 80,90 kr/kg -
BilkaToGo Sidst set i dag33,64 kr290 g 116,00 kr/kg -
Meny Sidst set i dag33,95 kr290 g 117,07 kr/kg
Prishistorik (30 dage)
Pris og sammenligning af Metin Tahini 290 g
Metin Tahini fra Metin (290 g) sammenlignes på tværs af 3 danske butikker hos Prej. Den billigste pris er 23,46 kr hos Nemlig , mens prisen er højest hos Meny til 33,95 kr — en forskel på 45% .
Se aktuelle priser i tabellen ovenfor og prishistorikken over de seneste 30 dage. Priserne opdateres dagligt, så du kan altid finde det billigste sted at købe Metin Tahini eller udforske flere Kolonial .