Maybach Riesling Lieblich

Maybach Riesling Lieblich
750 ml

Drikkevarer›Vin

59,95 kr– 64,95 kr

Billigste pris 59,95 kr hos Meny — sammenlignet på tværs af 3 butikker

Produkt Detaljer

Næringsindhold pr. 100 g

Scoring

NOVA-gruppe3 – Forarbejdet
Eco-ScoreE

Klimaaftryk

CO₂ i alt1,5 kg CO₂e/kg
Landbrug0,37 kg CO₂e
Forarbejdning0,05 kg CO₂e
Emballage0,68 kg CO₂e
Transport0,37 kg CO₂e
Distribution0,04 kg CO₂e
Forbrug0,01 kg CO₂e

Beskrivelse

Maybach Riesling Lieblich tysk hvidvin, let sød, 9,5% alkohol i 75 cl flaske.

Priser i dag (3 butikker)

Vis grænsehandel
  • MenySidst set i går
    59,95 kr
    750 ml79,93 kr/l
  • SparSidst set i går
    64,95 kr
    750 ml86,60 kr/l
  • Min KøbmandSidst set i går
    64,95 kr
    750 ml86,60 kr/l

Prishistorik (30 dage)

59 kr60 kr61 kr62 kr63 kr64 kr65 kr2. sep8. sep14. sep19. sep25. sep1. okt
Laveste prisHøjeste pris

Pris og sammenligning af Maybach Riesling Lieblich 750 ml

Maybach Riesling Lieblich (750 ml) sammenlignes på tværs af 3 danske butikker hos Prej. Den billigste pris er 59,95 kr hos Meny , mens prisen er højest hos Min Købmand til 64,95 kr — en forskel på 8%.

Se aktuelle priser i tabellen ovenfor og prishistorikken over de seneste 30 dage. Priserne opdateres dagligt, så du kan altid finde det billigste sted at købe Maybach Riesling Lieblich eller udforske flere Drikkevarer.