Maybach Riesling

Maybach Riesling
750 ml

Drikkevarer›Vin

26,99 kr– 64,95 kr

Billigste pris 26,99 kr hos Scandinavian Park — sammenlignet på tværs af 4 butikker

Produkt Detaljer

Næringsindhold pr. 100 g

Scoring

Eco-ScoreD

Klimaaftryk

CO₂ i alt1,5 kg CO₂e/kg
Landbrug0,37 kg CO₂e
Forarbejdning0,05 kg CO₂e
Emballage0,68 kg CO₂e
Transport0,37 kg CO₂e
Distribution0,04 kg CO₂e
Forbrug0,01 kg CO₂e

Beskrivelse

Maybach Riesling hvidvin fra Tyskland. Indhold 75 centiliter.

Priser i dag (4 butikker)

Vis grænsehandel
  • Scandinavian ParkSidst set i går
    26,99 kr
    750 ml35,99 kr/l
  • MenySidst set i går
    59,95 kr
    750 ml79,93 kr/l
  • Min KøbmandSidst set i går
    59,95 kr
    750 ml79,93 kr/l
  • SparSidst set i går
    64,95 kr
    750 ml86,60 kr/l

Prishistorik (30 dage)

20 kr30 kr40 kr50 kr60 kr70 kr2. sep8. sep14. sep19. sep25. sep1. okt
Laveste prisHøjeste pris

Pris og sammenligning af Maybach Riesling 750 ml

Maybach Riesling fra Maybach (750 ml) sammenlignes på tværs af 4 danske butikker hos Prej. Den billigste pris er 26,99 kr hos Scandinavian Park , mens prisen er højest hos Spar til 64,95 kr — en forskel på 141%.

Se aktuelle priser i tabellen ovenfor og prishistorikken over de seneste 30 dage. Priserne opdateres dagligt, så du kan altid finde det billigste sted at købe Maybach Riesling eller udforske flere Drikkevarer.