Marqués de Riscal Reserva

Produkt Detaljer
Næringsindhold pr. 100 g
Scoring
| Eco-Score | E |
Klimaaftryk
| CO₂ i alt | 1,27 kg CO₂e/kg |
| Landbrug | 0,3 kg CO₂e |
| Forarbejdning | 0,03 kg CO₂e |
| Emballage | 0,68 kg CO₂e |
| Transport | 0,23 kg CO₂e |
| Distribution | 0,02 kg CO₂e |
| Forbrug | 0,01 kg CO₂e |
Beskrivelse
Marqués de Riscal Reserva rødvin fra Rioja, Spanien, 750 ml.
Priser i dag (5 butikker)
Vis grænsehandel
Scandinavian ParkSidst set i dag99,99 kr750 ml133,32 kr/l
Fakta TysklandSidst set i dag109,99 kr750 ml146,65 kr/l
MenySidst set i dag129,95 kr750 ml173,27 kr/l
SparSidst set i dag151,95 kr750 ml202,60 kr/l- Tidligere priser
Poetzsch Padborg(AI-matchet produkt)Sidst set 3 dage siden99,99 kr750 ml133,32 kr/l
Prishistorik (30 dage)
Laveste prisHøjeste pris
Pris og sammenligning af Marqués de Riscal Reserva 750 ml
Marqués de Riscal Reserva fra Marques de Riscal (750 ml) sammenlignes på tværs af 5 danske butikker hos Prej. Den billigste pris er 99,99 kr hos Scandinavian Park , mens prisen er højest hos Spar til 151,95 kr — en forskel på 52%.
Se aktuelle priser i tabellen ovenfor og prishistorikken over de seneste 30 dage. Priserne opdateres dagligt, så du kan altid finde det billigste sted at købe Marqués de Riscal Reserva eller udforske flere Drikkevarer.

