Magnum Le Pistache

Magnum Le Pistache
90 ml

Frost›Is

16,00 kr– 30,00 kr

Billigste pris 16,00 kr hos Min Købmand — sammenlignet på tværs af 3 butikker

Produkt Detaljer

Næringsindhold pr. 100 g

Energi1401 kJ (335 kcal)
Fedt21 g
heraf mættet fedt14 g
Kulhydrat32 g
heraf sukkerarter26 g
Protein4,3 g
Kostfibre0,7 g
Salt0,24 g

Scoring

Nutri-ScoreNutri-Score E
NOVA-gruppe4 – Ultraforarbejdet
Eco-ScoreB

Klimaaftryk

CO₂ i alt2,55 kg CO₂e/kg
Landbrug1,06 kg CO₂e
Forarbejdning0,19 kg CO₂e
Emballage0,95 kg CO₂e
Transport0,25 kg CO₂e
Distribution0,07 kg CO₂e
Forbrug0,03 kg CO₂e

Beskrivelse

Magnum Le Pistache ispind med pistacie-smag, 90 ml.

Priser i dag (3 butikker)

  • Min KøbmandSidst set i dag
    16,00 kr
    90 ml177,78 kr/l
  • MenySidst set i dag
    25,00 kr
    90 ml277,78 kr/l
  • SparSidst set i dag
    30,00 kr
    90 ml333,33 kr/l

Prishistorik (30 dage)

15 kr20 kr25 kr30 kr31. aug6. sep12. sep18. sep24. sep30. sep
Laveste prisHøjeste pris

Pris og sammenligning af Magnum Le Pistache 90 ml

Magnum Le Pistache (90 ml) sammenlignes på tværs af 3 danske butikker hos Prej. Den billigste pris er 16,00 kr hos Min Købmand , mens prisen er højest hos Spar til 30,00 kr — en forskel på 88%.

Se aktuelle priser i tabellen ovenfor og prishistorikken over de seneste 30 dage. Priserne opdateres dagligt, så du kan altid finde det billigste sted at købe Magnum Le Pistache eller udforske flere Frost.