Cornetto Classico

Cornetto Classico
125 ml

Frost›Is

22,00 kr

Billigste pris 22,00 kr hos Meny — sammenlignet på tværs af 3 butikker

Produkt Detaljer

Næringsindhold pr. 100 g

Energi1309 kJ (312 kcal)
Fedt19 g
heraf mættet fedt13 g
Kulhydrat32 g
heraf sukkerarter21 g
Protein3,1 g
Salt0,3 g

Scoring

Nutri-ScoreNutri-Score E
NOVA-gruppe4 – Ultraforarbejdet
Eco-ScoreB

Klimaaftryk

CO₂ i alt1,92 kg CO₂e/kg
Landbrug1,06 kg CO₂e
Forarbejdning0,19 kg CO₂e
Emballage0,33 kg CO₂e
Transport0,24 kg CO₂e
Distribution0,07 kg CO₂e
Forbrug0,03 kg CO₂e

Beskrivelse

Cornetto Classico klassisk is i 125 ml størrelse.

Priser i dag (3 butikker)

  • MenySidst set i dag
    22,00 kr
    125 ml176,00 kr/l
  • SparSidst set i dag
    22,00 kr
    125 ml176,00 kr/l
  • Min KøbmandSidst set i dag
    22,00 kr
    125 ml176,00 kr/l

Prishistorik (30 dage)

16 kr18 kr20 kr22 kr30. aug5. sep11. sep17. sep23. sep29. sep
Laveste prisHøjeste pris

Pris og sammenligning af Cornetto Classico 125 ml

Cornetto Classico (125 ml) sammenlignes på tværs af 3 danske butikker hos Prej. Den billigste pris er 22,00 kr hos Meny.

Se aktuelle priser i tabellen ovenfor og prishistorikken over de seneste 30 dage. Priserne opdateres dagligt, så du kan altid finde det billigste sted at købe Cornetto Classico eller udforske flere Frost.