Amarone Castel Forte

Amarone Castel Forte
750 ml

Drikkevarer›Vin

199,95 kr– 214,95 kr

Billigste pris 199,95 kr hos Meny — sammenlignet på tværs af 3 butikker

Produkt Detaljer

Næringsindhold pr. 100 g

Beskrivelse

Italiensk rødvin fra Veneto. Amarone-stil vin med fuldt smag og højere alkoholindhold.

Priser i dag (3 butikker)

  • MenySidst set i går
    199,95 kr
    750 ml266,60 kr/l
  • SparSidst set i går
    199,95 kr
    750 ml266,60 kr/l
  • Min KøbmandSidst set i går
    214,95 kr
    750 ml286,60 kr/l

Prishistorik (30 dage)

195 kr200 kr205 kr210 kr215 kr1. sep7. sep13. sep18. sep24. sep30. sep
Laveste prisHøjeste pris

Pris og sammenligning af Amarone Castel Forte 750 ml

Amarone Castel Forte (750 ml) sammenlignes på tværs af 3 danske butikker hos Prej. Den billigste pris er 199,95 kr hos Meny , mens prisen er højest hos Min Købmand til 214,95 kr — en forskel på 8%.

Se aktuelle priser i tabellen ovenfor og prishistorikken over de seneste 30 dage. Priserne opdateres dagligt, så du kan altid finde det billigste sted at købe Amarone Castel Forte eller udforske flere Drikkevarer.