Valsemøllen Kernerugbrød m. surdej

Valsemøllen Kernerugbrød m. surdej
900 g

Brød & kager›Rugbrød›Rugbrød

27,95 kr– 29,95 kr

Billigste pris 27,95 kr hos BilkaToGo — sammenlignet på tværs af 4 butikker

Produkt Detaljer

Mærkninger

🇩🇰Dansk produceret🇪🇺Europæisk ejerskabNøglehulsmærketFuldkornsmærket

Allergener

Gluten

Næringsindhold pr. 100 g

Energi1578 kJ (377 kcal)
Fedt11 g
heraf mættet fedt1,5 g
Kulhydrat49 g
heraf sukkerarter2,3 g
Protein14 g
Kostfibre12 g
Salt1,77 g

Beskrivelse

Valsemøllen kernerugbrød med surdej, rugflager, solsikkekerner og hørfrø. 900 g.

Priser i dag (4 butikker)

  • BilkaToGoSidst set i dag
    27,95 kr
    900 g31,06 kr/kg
  • Nemlig(AI-matchet produkt)3 for 85,00 kr · 28,33 kr/stk · spar 3,50 krSidst set i dag
    29,50 kr
    900 g32,78 kr/kg
  • MenySidst set i dag
    29,95 kr
    900 g33,28 kr/kg
  • SparSidst set i dag
    29,95 kr
    900 g33,28 kr/kg

Prishistorik (30 dage)

15 kr20 kr25 kr30 kr35 kr31. aug6. sep12. sep18. sep24. sep30. sep
Laveste prisHøjeste pris

Pris og sammenligning af Valsemøllen Kernerugbrød m. surdej 900 g

Valsemøllen Kernerugbrød m. surdej fra Valsemøllen (900 g) sammenlignes på tværs af 4 danske butikker hos Prej. Den billigste pris er 27,95 kr hos BilkaToGo , mens prisen er højest hos Spar til 29,95 kr — en forskel på 7%.

Se aktuelle priser i tabellen ovenfor og prishistorikken over de seneste 30 dage. Priserne opdateres dagligt, så du kan altid finde det billigste sted at købe Valsemøllen Kernerugbrød m. surdej eller udforske flere Brød & kager.