Valsemøllen Grovkernerugbrød med surdej

Valsemøllen Grovkernerugbrød med surdej
900 g

Brød & kager›Rugbrød›Rugbrød

25,95 kr– 26,95 kr

Billigste pris 25,95 kr hos BilkaToGo — sammenlignet på tværs af 3 butikker

Produkt Detaljer

Mærkninger

🇪🇺Europæisk ejerskabNøglehulsmærketFuldkornsmærket

Næringsindhold pr. 100 g

Energi1426 kJ (341 kcal)
Fedt4,5 g
heraf mættet fedt0,7 g
Kulhydrat57 g
heraf sukkerarter3,7 g
Protein11 g
Kostfibre13 g
Salt1,8 g

Beskrivelse

Valsemøllen grovkernerugbrød med surdej, rugflager, durumkerner, solsikkekerner og chiafrø. 900 g.

Priser i dag (3 butikker)

  • BilkaToGoSidst set i dag
    25,95 kr
    900 g28,83 kr/kg
  • MenySidst set i dag
    25,95 kr
    900 g28,83 kr/kg
  • SparSidst set i dag
    26,95 kr
    900 g29,94 kr/kg

Prishistorik (30 dage)

18 kr20 kr22 kr24 kr26 kr28 kr31. aug6. sep12. sep18. sep24. sep30. sep
Laveste prisHøjeste pris

Pris og sammenligning af Valsemøllen Grovkernerugbrød med surdej 900 g

Valsemøllen Grovkernerugbrød med surdej fra Valsemøllen (900 g) sammenlignes på tværs af 3 danske butikker hos Prej. Den billigste pris er 25,95 kr hos BilkaToGo , mens prisen er højest hos Spar til 26,95 kr — en forskel på 4%.

Se aktuelle priser i tabellen ovenfor og prishistorikken over de seneste 30 dage. Priserne opdateres dagligt, så du kan altid finde det billigste sted at købe Valsemøllen Grovkernerugbrød med surdej eller udforske flere Brød & kager.