Rema 1000 Super Søde Majs Økologisk
Produkt Detaljer
Mærkninger
Næringsindhold pr. 100 g
| Energi | 314 kJ (75 kcal) |
| Fedt | 1,9 g |
| heraf mættet fedt | 0,4 g |
| Kulhydrat | 11 g |
| heraf sukkerarter | 4,8 g |
| Protein | 3 g |
| Kostfibre | 0,1 g |
| Salt | 34,42 g |
Scoring
| Nutri-Score | |
| Eco-Score | B |
Klimaaftryk
| CO₂ i alt | 1,32 kg CO₂e/kg |
| Landbrug | 0,47 kg CO₂e |
| Forarbejdning | 0,11 kg CO₂e |
| Emballage | 0,4 kg CO₂e |
| Transport | 0,32 kg CO₂e |
| Distribution | 0,02 kg CO₂e |
| Forbrug | 0 kg CO₂e |
Beskrivelse
Økologisk majs fra Rema 1000, 400 g dåse.
Priser i dag (1 butik)
-
Rema 1000 Sidst set i dag13,95 kr400 g 34,88 kr/kg
Prishistorik (30 dage)
Laveste prisHøjeste pris
Pris og sammenligning af Rema 1000 Super Søde Majs Økologisk 400 g
Rema 1000 Super Søde Majs Økologisk fra Rema 1000 (400 g) sammenlignes på tværs af 1 dansk butik hos Prej. Den billigste pris er 13,95 kr hos Rema 1000 .
Se aktuelle priser i tabellen ovenfor og prishistorikken over de seneste 30 dage. Priserne opdateres dagligt, så du kan altid finde det billigste sted at købe Rema 1000 Super Søde Majs Økologisk eller udforske flere Frost .