Ørbæk Fynsk ForårØkologisk

Ørbæk Fynsk Forår
500 ml

Drikkevarerݯl

20,95 kr– 27,95 kr

Billigste pris 20,95 kr hos Meny — sammenlignet på tværs af 4 butikker

Produkt Detaljer

Mærkninger

🇪🇺Europæisk ejerskabØkologisk (DK)Økologisk (EU)

Næringsindhold pr. 100 g

Energi212 kJ (51 kcal)

Scoring

Eco-ScoreC

Klimaaftryk

CO₂ i alt1,35 kg CO₂e/kg
Landbrug0,08 kg CO₂e
Forarbejdning0,27 kg CO₂e
Emballage0,62 kg CO₂e
Transport0,33 kg CO₂e
Distribution0,04 kg CO₂e
Forbrug0,01 kg CO₂e

Beskrivelse

Ørbæk Fynsk Forår øko øl, 4,8-5% alkohol i 50 cl flaske.

Priser i dag (4 butikker)

  • MenySidst set i går
    20,95 kr
    500 ml41,90 kr/l
  • Rema 1000Sidst set i går
    20,95 kr
    500 ml41,90 kr/l
  • SparSidst set i går
    22,50 kr
    500 ml45,00 kr/l
  • Min KøbmandSidst set i går
    27,95 kr
    500 ml55,90 kr/l

Prishistorik (30 dage)

18 kr20 kr22 kr24 kr26 kr28 kr1. sep7. sep13. sep18. sep24. sep30. sep
Laveste prisHøjeste pris

Pris og sammenligning af Ørbæk Fynsk Forår 500 ml

Ørbæk Fynsk Forår fra Ørbæk (500 ml) sammenlignes på tværs af 4 danske butikker hos Prej. Den billigste pris er 20,95 kr hos Meny , mens prisen er højest hos Min Købmand til 27,95 kr — en forskel på 33%.

Se aktuelle priser i tabellen ovenfor og prishistorikken over de seneste 30 dage. Priserne opdateres dagligt, så du kan altid finde det billigste sted at købe Ørbæk Fynsk Forår eller udforske flere Drikkevarer.