Mountain Dew

Mountain Dew
500 ml

Drikkevarer›Sodavand

18,00 kr– 20,50 kr

Billigste pris 18,00 kr hos Meny — sammenlignet på tværs af 3 butikker

Produkt Detaljer

Næringsindhold pr. 100 g

Energi121 kJ (29 kcal)
Fedt0 g
heraf mættet fedt0 g
Kulhydrat7,1 g
heraf sukkerarter7 g
Protein0 g
Salt0,01 g

Beskrivelse

Mountain Dew energidrik i 50 cl flaske.

Priser i dag (3 butikker)

  • MenySidst set i går
    18,00 kr
    500 ml36,00 kr/l
  • Spar2 for 30,00 kr · 15,00 kr/stk · spar 7,90 krSidst set i går
    18,95 kr
    500 ml37,90 kr/l
  • Min KøbmandSidst set i går
    20,50 kr
    500 ml41,00 kr/l

Prishistorik (30 dage)

18 kr19 kr20 kr21 kr31. aug6. sep12. sep17. sep23. sep29. sep
Laveste prisHøjeste pris

Pris og sammenligning af Mountain Dew 500 ml

Mountain Dew fra Mountain Dew (500 ml) sammenlignes på tværs af 3 danske butikker hos Prej. Den billigste pris er 18,00 kr hos Meny , mens prisen er højest hos Min Købmand til 20,50 kr — en forskel på 14%.

Se aktuelle priser i tabellen ovenfor og prishistorikken over de seneste 30 dage. Priserne opdateres dagligt, så du kan altid finde det billigste sted at købe Mountain Dew eller udforske flere Drikkevarer.