Magnum Almond Vaffel

Magnum Almond Vaffel
160 ml

Frost›Is

25,00 kr– 34,95 kr

Billigste pris 25,00 kr hos Meny — sammenlignet på tværs af 3 butikker

Produkt Detaljer

Næringsindhold pr. 100 g

Energi1491 kJ (357 kcal)
Fedt21 g
heraf mættet fedt14 g
Kulhydrat38 g
heraf sukkerarter29 g
Protein4,9 g
Salt0,23 g

Scoring

Nutri-ScoreNutri-Score E
NOVA-gruppe4 – Ultraforarbejdet
Eco-ScoreA

Klimaaftryk

CO₂ i alt1,92 kg CO₂e/kg
Landbrug1,06 kg CO₂e
Forarbejdning0,19 kg CO₂e
Emballage0,33 kg CO₂e
Transport0,24 kg CO₂e
Distribution0,07 kg CO₂e
Forbrug0,03 kg CO₂e

Beskrivelse

Magnum Almond Vaffel is med mandel. 160 ml.

Priser i dag (3 butikker)

  • MenySidst set i dag
    25,00 kr
    160 ml156,25 kr/l
  • Min Købmand20 for 325,00 kr · 16,25 kr/stk · spar 175,00 krSidst set i dag
    25,00 kr
    160 ml156,25 kr/l
  • SparSidst set i dag
    34,95 kr
    160 ml218,44 kr/l

Prishistorik (30 dage)

24 kr26 kr28 kr30 kr32 kr34 kr36 kr31. aug6. sep12. sep18. sep24. sep30. sep
Laveste prisHøjeste pris

Pris og sammenligning af Magnum Almond Vaffel 160 ml

Magnum Almond Vaffel (160 ml) sammenlignes på tværs af 3 danske butikker hos Prej. Den billigste pris er 25,00 kr hos Meny , mens prisen er højest hos Spar til 34,95 kr — en forskel på 40%.

Se aktuelle priser i tabellen ovenfor og prishistorikken over de seneste 30 dage. Priserne opdateres dagligt, så du kan altid finde det billigste sted at købe Magnum Almond Vaffel eller udforske flere Frost.