Beskrivelse
Karen Volf kammerjunkere, brød/bagelprodukt. 300 g.
Produkt Detaljer
Mærkninger
🇩🇰 Dansk produceret 🇪🇺 Europæisk ejerskab
Allergener
GlutenMælk
Næringsindhold pr. 100 g
| Energi | 478 kcal |
| Fedt | 20 g |
| heraf mættet fedt | 5.2 g |
| Kulhydrat | 68 g |
| heraf sukkerarter | 24 g |
| Protein | 6.1 g |
| Kostfibre | 2 g |
| Salt | 1.2 g |
Scoring
| Nutri-Score | |
| Eco-Score | C |
Klimaaftryk
| CO₂ i alt | 2.856230424 kg CO₂e/kg |
| Landbrug | 2.3635185 kg CO₂e |
| Forarbejdning | 0.22831584 kg CO₂e |
| Emballage | 0.10986902 kg CO₂e |
| Transport | 0.13508917 kg CO₂e |
| Distribution | 0.019437894 kg CO₂e |
| Forbrug | 0 kg CO₂e |
Priser i dag (4 butikker)
-
Netto Sidst set i dag20,00 kr300 g 66,67 kr/kg -
BilkaToGo Sidst set i dag22,11 kr300 g 73,70 kr/kg -
Føtex Sidst set i dag22,66 kr300 g 75,53 kr/kg -
Nemlig Sidst set i dag32,95 kr300 g 109,83 kr/kg
Prishistorik (30 dage)
Laveste prisHøjeste pris