Gestus Isvafler

Gestus Isvafler
125 g

Frost›Is

17,50 kr– 17,95 kr

Billigste pris 17,50 kr hos Min Købmand — sammenlignet på tværs af 3 butikker

Produkt Detaljer

Næringsindhold pr. 100 g

Energi1676 kJ (406 kcal)
Fedt6 g
heraf mættet fedt4,5 g
Kulhydrat79 g
heraf sukkerarter22 g
Protein6,5 g
Salt0,1 g

Scoring

Nutri-ScoreNutri-Score D
NOVA-gruppe4 – Ultraforarbejdet
Eco-ScoreC

Klimaaftryk

CO₂ i alt3,59 kg CO₂e/kg
Landbrug2,28 kg CO₂e
Forarbejdning0,19 kg CO₂e
Emballage0,88 kg CO₂e
Transport0,21 kg CO₂e
Distribution0,03 kg CO₂e
Forbrug0 kg CO₂e

Beskrivelse

Gestus isvafler med 10 stk, 125 gram. Svenske vafler til is.

Priser i dag (3 butikker)

  • Min Købmand2 for 30,00 kr · 15,00 kr/stk · spar 5,00 krSidst set i går
    17,50 kr
    125 g140,00 kr/kg
  • Meny2 for 29,95 kr · 14,98 kr/stk · spar 5,95 krSidst set i går
    17,95 kr
    125 g143,60 kr/kg
  • Spar2 for 30,00 kr · 15,00 kr/stk · spar 5,90 krSidst set i går
    17,95 kr
    125 g143,60 kr/kg

Prishistorik (30 dage)

17 kr17 kr18 kr18 kr31. aug6. sep12. sep17. sep23. sep29. sep
Laveste prisHøjeste pris

Pris og sammenligning af Gestus Isvafler 125 g

Gestus Isvafler (125 g) sammenlignes på tværs af 3 danske butikker hos Prej. Den billigste pris er 17,50 kr hos Min Købmand , mens prisen er højest hos Spar til 17,95 kr — en forskel på 3%.

Se aktuelle priser i tabellen ovenfor og prishistorikken over de seneste 30 dage. Priserne opdateres dagligt, så du kan altid finde det billigste sted at købe Gestus Isvafler eller udforske flere Frost.