De Cecco Puntalette
Produkt Detaljer
Mærkninger
| Oprindelse | Italien |
Allergener
Næringsindhold pr. 100 g
| Energi | 149 kJ (35 kcal) |
| Fedt | 1,5 g |
| Kulhydrat | 6,9 g |
| heraf sukkerarter | 3,4 g |
| Protein | 1,4 g |
| Kostfibre | 2,9 g |
| Salt | 0 g |
Beskrivelse
De Cecco Puntalette italiensk pasta. 500 g.
Priser i dag (4 butikker)
-
Meny Sidst set i dag29,95 kr0.17500000000000002 cm -
BilkaToGo Sidst set i dag30,04 kr500 g 60,08 kr/kg -
Føtex Sidst set i dag30,04 kr500 g 60,08 kr/kg -
Nemlig (AI-matchet produkt) Sidst set i dag30,04 kr500 g 60,08 kr/kg
Prishistorik (30 dage)
Pris og sammenligning af De Cecco Puntalette 500 g
De Cecco Puntalette fra De Cecco (500 g) sammenlignes på tværs af 4 danske butikker hos Prej. Den billigste pris er 29,95 kr hos Meny , mens prisen er højest hos Nemlig til 30,04 kr .
Se aktuelle priser i tabellen ovenfor og prishistorikken over de seneste 30 dage. Priserne opdateres dagligt, så du kan altid finde det billigste sted at købe De Cecco Puntalette eller udforske flere Kolonial .