De Cecco Hakkede tomater
Produkt Detaljer
Mærkninger
| Oprindelse | Italien |
Næringsindhold pr. 100 g
| Energi | 12 kJ (3 kcal) |
| Fedt | 0,3 g |
| Kulhydrat | 4,9 g |
| heraf sukkerarter | 3,9 g |
| Protein | 1,2 g |
| Kostfibre | 1,1 g |
| Salt | 1,5 g |
Beskrivelse
De Cecco hakkede tomater i dåse på 400 g. Italiensk produkt til brug i madlavning.
Priser i dag (4 butikker)
-
BilkaToGo Sidst set i dag14,95 kr400 g 37,38 kr/kg -
Føtex Sidst set i dag14,95 kr400 g 37,38 kr/kg -
Nemlig (AI-matchet produkt) Sidst set i dag14,95 kr400 g 37,38 kr/kg -
Meny Sidst set i dag15,50 kr280 g 55,36 kr/kg
Prishistorik (30 dage)
Pris og sammenligning af De Cecco Hakkede tomater 400 g
De Cecco Hakkede tomater fra De Cecco (400 g) sammenlignes på tværs af 4 danske butikker hos Prej. Den billigste pris er 14,95 kr hos BilkaToGo , mens prisen er højest hos Meny til 15,50 kr — en forskel på 4% .
Se aktuelle priser i tabellen ovenfor og prishistorikken over de seneste 30 dage. Priserne opdateres dagligt, så du kan altid finde det billigste sted at købe De Cecco Hakkede tomater eller udforske flere Kolonial .