D.G.F Marmelade appelsin
Produkt Detaljer
Næringsindhold pr. 100 g
| Energi | 826 kJ (197 kcal) |
| Fedt | 0,5 g |
| heraf mættet fedt | 0 g |
| Kulhydrat | 47 g |
| heraf sukkerarter | 46 g |
| Protein | 0,5 g |
Scoring
| Eco-Score | C |
Klimaaftryk
| CO₂ i alt | 1,75 kg CO₂e/kg |
| Landbrug | 0,49 kg CO₂e |
| Forarbejdning | 0,16 kg CO₂e |
| Emballage | 0,74 kg CO₂e |
| Transport | 0,32 kg CO₂e |
| Distribution | 0,03 kg CO₂e |
| Forbrug | 0,01 kg CO₂e |
Beskrivelse
Appelsin marmelade fra D.G.F, 600 g.
Priser i dag (5 butikker)
Vis grænsehandel-
Fakta Tyskland Sidst set i dag22,00 kr600 g 36,67 kr/kg -
30,00 kr600 g 50,00 kr/kg -
Scandinavian Park Sidst set i dag32,99 kr600 g 54,98 kr/kg -
Meny Sidst set i dag35,95 kr600 g 59,92 kr/kg -
Spar Sidst set i dag47,95 kr600 g 79,92 kr/kg
Prishistorik (30 dage)
Pris og sammenligning af D.G.F Marmelade appelsin 600 g
D.G.F Marmelade appelsin fra Den Gamle Fabrik (600 g) sammenlignes på tværs af 5 danske butikker hos Prej. Den billigste pris er 22,00 kr hos Fakta Tyskland , mens prisen er højest hos Spar til 47,95 kr — en forskel på 118% .
Se aktuelle priser i tabellen ovenfor og prishistorikken over de seneste 30 dage. Priserne opdateres dagligt, så du kan altid finde det billigste sted at købe D.G.F Marmelade appelsin .