Schweppes Lemon

Schweppes Lemon
500 ml

Drikkevarer›Sodavand

17,95 kr– 18,95 kr

Billigste pris 17,95 kr hos Min Købmand — sammenlignet på tværs af 3 butikker

Produkt Detaljer

Næringsindhold pr. 100 g

Energi35 kcal
Fedt0 g
heraf mættet fedt0 g
Kulhydrat8,5 g
heraf sukkerarter8,5 g
Protein0 g
Salt0 g

Scoring

NOVA-gruppe4 – Ultraforarbejdet

Beskrivelse

Schweppes Lemon brus, 500 ml flaske fra Danmark.

Priser i dag (3 butikker)

  • Min KøbmandSidst set i dag
    17,95 kr
    500 ml35,90 kr/l
  • Meny2 for 35,00 kr · 17,50 kr/stk · spar 2,90 krSidst set i dag
    18,95 kr
    500 ml37,90 kr/l
  • SparSidst set i dag
    18,95 kr
    500 ml37,90 kr/l

Prishistorik (30 dage)

18 kr18 kr18 kr18 kr19 kr19 kr19 kr2. sep8. sep14. sep20. sep26. sep2. okt
Laveste prisHøjeste pris

Pris og sammenligning af Schweppes Lemon 500 ml

Schweppes Lemon (500 ml) sammenlignes på tværs af 3 danske butikker hos Prej. Den billigste pris er 17,95 kr hos Min Købmand , mens prisen er højest hos Spar til 18,95 kr — en forskel på 6%.

Se aktuelle priser i tabellen ovenfor og prishistorikken over de seneste 30 dage. Priserne opdateres dagligt, så du kan altid finde det billigste sted at købe Schweppes Lemon eller udforske flere Drikkevarer.