San Miguel Premium Especial
Produkt Detaljer
Mærkninger
Næringsindhold pr. 100 g
Scoring
| NOVA-gruppe | 3 – Forarbejdet |
| Eco-Score | D |
Klimaaftryk
| CO₂ i alt | 1,35 kg CO₂e/kg |
| Landbrug | 0,08 kg CO₂e |
| Forarbejdning | 0,27 kg CO₂e |
| Emballage | 0,62 kg CO₂e |
| Transport | 0,33 kg CO₂e |
| Distribution | 0,04 kg CO₂e |
| Forbrug | 0,01 kg CO₂e |
Beskrivelse
San Miguel Premium Especial ølbryg fra Spanien. 5,4% alkohol i 50 cl dåse.
Priser i dag (5 butikker)
Vis grænsehandel-
14,00 kr500 ml 28,00 kr/l -
Meny Sidst set i dag15,50 kr500 ml 31,00 kr/l -
BilkaToGo Sidst set i dag17,95 kr500 ml 35,90 kr/l -
Føtex Sidst set i dag17,95 kr500 ml 35,90 kr/l -
Wolt Market Sidst set i dag20,95 kr500 ml 41,90 kr/l
Prishistorik (30 dage)
Pris og sammenligning af San Miguel Premium Especial 500 ml
San Miguel Premium Especial fra San Miguel (500 ml) sammenlignes på tværs af 5 danske butikker hos Prej. Den billigste pris er 14,00 kr hos SuperBrugsen , mens prisen er højest hos Wolt Market til 20,95 kr — en forskel på 50% .
Se aktuelle priser i tabellen ovenfor og prishistorikken over de seneste 30 dage. Priserne opdateres dagligt, så du kan altid finde det billigste sted at købe San Miguel Premium Especial eller udforske flere Drikkevarer .