Pukka Lemon/Ingefær Øko

Pukka Lemon/Ingefær Øko
30 g

Kolonial›Kaffe

33,00 kr– 49,95 kr

Billigste pris 33,00 kr hos Rema 1000 — sammenlignet på tværs af 5 butikker

Produkt Detaljer

Mærkninger

🇪🇺Europæisk ejerskabØkologisk (DK)Økologisk (EU)

Næringsindhold pr. 100 g

Scoring

NOVA-gruppe1 – Uforarbejdet
Eco-ScoreA-PLUS

Klimaaftryk

CO₂ i alt0,04 kg CO₂e/kg
Landbrug0,02 kg CO₂e
Forarbejdning0 kg CO₂e
Emballage0,01 kg CO₂e
Transport0 kg CO₂e
Distribution0 kg CO₂e
Forbrug0,01 kg CO₂e

Beskrivelse

Pukka urtete med citrongræs og ingefær. Økologisk te i 20 teposer.

Priser i dag (5 butikker)

  • Rema 1000Sidst set i dag
    33,00 kr
    30 g1100,00 kr/kg
  • SparSidst set i dag
    39,95 kr
    600 g66,58 kr/kg
  • Min KøbmandSidst set i dag
    39,95 kr
    600 g66,58 kr/kg
  • MenySidst set i dag
    44,95 kr
    600 g74,92 kr/kg
  • BilkaToGoSidst set i dag
    49,95 kr
    600 g83,25 kr/kg

Prishistorik (30 dage)

20 kr30 kr40 kr50 kr2. sep8. sep14. sep20. sep26. sep2. okt
Laveste prisHøjeste pris

Pris og sammenligning af Pukka Lemon/Ingefær Øko 30 g

Pukka Lemon/Ingefær Øko fra Pukka (30 g) sammenlignes på tværs af 5 danske butikker hos Prej. Den billigste pris er 33,00 kr hos Rema 1000 , mens prisen er højest hos BilkaToGo til 49,95 kr — en forskel på 51%.

Se aktuelle priser i tabellen ovenfor og prishistorikken over de seneste 30 dage. Priserne opdateres dagligt, så du kan altid finde det billigste sted at købe Pukka Lemon/Ingefær Øko eller udforske flere Kolonial.