Pisang Ambon Original 17%
Produkt Detaljer
Næringsindhold pr. 100 g
Scoring
| NOVA-gruppe | 4 – Ultraforarbejdet |
| Eco-Score | E |
Klimaaftryk
| CO₂ i alt | 1,59 kg CO₂e/kg |
| Landbrug | 0,45 kg CO₂e |
| Forarbejdning | 0,19 kg CO₂e |
| Emballage | 0,63 kg CO₂e |
| Transport | 0,29 kg CO₂e |
| Distribution | 0,02 kg CO₂e |
| Forbrug | 0,01 kg CO₂e |
Beskrivelse
Pisang Ambon Original bananlikør, 17% alkohol. 700 ml flaske fra Danmark.
Priser i dag (3 butikker)
Vis grænsehandel-
115,00 kr700 ml 164,29 kr/l -
Spar Sidst set i dag124,95 kr700 ml 178,50 kr/l -
Wolt Market Sidst set i dag150,95 kr700 ml 215,64 kr/l
Prishistorik (30 dage)
Pris og sammenligning af Pisang Ambon Original 17% 700 ml
Pisang Ambon Original 17% fra Pisang Ambon (700 ml) sammenlignes på tværs af 3 danske butikker hos Prej. Den billigste pris er 115,00 kr hos Meny , mens prisen er højest hos Wolt Market til 150,95 kr — en forskel på 31% .
Se aktuelle priser i tabellen ovenfor og prishistorikken over de seneste 30 dage. Priserne opdateres dagligt, så du kan altid finde det billigste sted at købe Pisang Ambon Original 17% eller udforske flere Drikkevarer .