Ørbæk Brown Ale 5%Økologisk

Ørbæk Brown Ale 5%
500 ml

Drikkevarerݯl

24,95 kr– 25,95 kr

Billigste pris 24,95 kr hos Meny — sammenlignet på tværs af 3 butikker

Produkt Detaljer

Mærkninger

Økologisk (DK)

Næringsindhold pr. 100 g

Scoring

Eco-ScoreC

Klimaaftryk

CO₂ i alt1,12 kg CO₂e/kg
Landbrug0,06 kg CO₂e
Forarbejdning0,26 kg CO₂e
Emballage0,48 kg CO₂e
Transport0,27 kg CO₂e
Distribution0,04 kg CO₂e
Forbrug0,01 kg CO₂e

Beskrivelse

Ørbæk Brown Ale med 5% alkohol i 50 cl flaske.

Priser i dag (3 butikker)

  • MenySidst set i dag
    24,95 kr
    500 ml49,90 kr/l
  • SparSidst set i dag
    24,95 kr
    500 ml49,90 kr/l
  • Min KøbmandSidst set i dag
    25,95 kr
    500 ml51,90 kr/l

Prishistorik (30 dage)

25 kr25 kr25 kr25 kr26 kr26 kr26 kr2. sep8. sep14. sep20. sep26. sep2. okt
Laveste prisHøjeste pris

Pris og sammenligning af Ørbæk Brown Ale 5% 500 ml

Ørbæk Brown Ale 5% (500 ml) sammenlignes på tværs af 3 danske butikker hos Prej. Den billigste pris er 24,95 kr hos Meny , mens prisen er højest hos Min Købmand til 25,95 kr — en forskel på 4%.

Se aktuelle priser i tabellen ovenfor og prishistorikken over de seneste 30 dage. Priserne opdateres dagligt, så du kan altid finde det billigste sted at købe Ørbæk Brown Ale 5% eller udforske flere Drikkevarer.