Kikkoman Sesamsauce
Produkt Detaljer
| Oprindelse | Spanien |
Allergener
ÆgGlutenSesamSoja
Næringsindhold pr. 100 g
| Energi | 1216 kJ (293 kcal) |
| Fedt | 20 g |
| Kulhydrat | 21 g |
| heraf sukkerarter | 21 g |
| Protein | 2,9 g |
| Kostfibre | 0 g |
| Salt | 3,8 g |
Beskrivelse
Kikkoman sesamsauce til asiatic madlavning. 300 g.
Priser i dag (1 butik)
-
Nemlig (AI-matchet produkt) Sidst set i dag50,32 kr300 g 167,73 kr/kg
Prishistorik (30 dage)
Laveste prisHøjeste pris
Pris og sammenligning af Kikkoman Sesamsauce 300 g
Kikkoman Sesamsauce (300 g) sammenlignes på tværs af 1 dansk butik hos Prej. Den billigste pris er 50,32 kr hos Nemlig .
Se aktuelle priser i tabellen ovenfor og prishistorikken over de seneste 30 dage. Priserne opdateres dagligt, så du kan altid finde det billigste sted at købe Kikkoman Sesamsauce eller udforske flere Kolonial .