Produkt Detaljer
Mærkninger
🇩🇰 Dansk produceret
Nøglehulsmærket
Økologisk (DK)
Økologisk (EU)
Fuldkornsmærket
| Oprindelse | Danmark |
Allergener
Gluten
Næringsindhold pr. 100 g
| Energi | 917 kJ (218 kcal) |
| Fedt | 4 g |
| Kulhydrat | 35 g |
| heraf sukkerarter | 2,2 g |
| Protein | 5,7 g |
| Kostfibre | 10 g |
| Salt | 1,2 g |
Beskrivelse
Kernefryd økologisk rugbrød fra Danmark. Skåret rugbrød, 700 g.
Priser i dag (3 butikker)
-
Spar Sidst set i dag23,95 kr700 g 34,21 kr/kg -
Nemlig (AI-matchet produkt) Sidst set i dag23,95 kr700 g 34,21 kr/kg -
Meny Sidst set i dag24,50 kr700 g 35,00 kr/kg
Prishistorik (30 dage)
Laveste prisHøjeste pris