Produkt Detaljer
Næringsindhold pr. 100 g
| Energi | 1034 kJ (245 kcal) |
| Fedt | 0 g |
| heraf mættet fedt | 0 g |
| Kulhydrat | 40,1 g |
| heraf sukkerarter | 40,1 g |
| Protein | 0 g |
| Kostfibre | 0 g |
| Salt | 0 g |
Scoring
| NOVA-gruppe | 3 – Forarbejdet |
| Eco-Score | D |
Klimaaftryk
| CO₂ i alt | 1,59 kg CO₂e/kg |
| Landbrug | 0,45 kg CO₂e |
| Forarbejdning | 0,19 kg CO₂e |
| Emballage | 0,63 kg CO₂e |
| Transport | 0,29 kg CO₂e |
| Distribution | 0,02 kg CO₂e |
| Forbrug | 0,01 kg CO₂e |
Beskrivelse
Kahlúa kaffelikør med 16% alkohol. Mexikansk likør, 70 cl flaske.
Priser i dag (6 butikker)
-
BilkaToGo Sidst set i dag119,00 kr700 ml 170,00 kr/l -
Føtex Sidst set i dag119,00 kr700 ml 170,00 kr/l -
Meny Sidst set i dag139,95 kr700 ml 199,93 kr/l -
Spar Sidst set i dag139,95 kr700 ml 199,93 kr/l -
Netto Sidst set i dag149,00 kr700 ml 212,86 kr/l -
Wolt Market Sidst set i dag169,95 kr700 ml 242,79 kr/l
Prishistorik (30 dage)
Laveste prisHøjeste pris