Ingrid Ærter Flækkede Øko
Produkt Detaljer
Mærkninger
| Oprindelse | Danmark |
Næringsindhold pr. 100 g
| Energi | 1394 kJ (330 kcal) |
| Fedt | 2,1 g |
| Kulhydrat | 53 g |
| heraf sukkerarter | 3,5 g |
| Protein | 20 g |
| Kostfibre | 10 g |
| Salt | 0 g |
Beskrivelse
Økologiske flækkede Ingrid ærter i 300 gram. Tørrede ærter til madlavning.
Priser i dag (3 butikker)
-
Nemlig (AI-matchet produkt) Sidst set i dag35,14 kr300 g 117,13 kr/kg -
Spar Sidst set i dag37,95 kr300 g 126,50 kr/kg -
Meny Sidst set i dag39,95 kr300 g 133,17 kr/kg
Prishistorik (30 dage)
Pris og sammenligning af Ingrid Ærter Flækkede Øko 300 g
Ingrid Ærter Flækkede Øko (300 g) sammenlignes på tværs af 3 danske butikker hos Prej. Den billigste pris er 35,14 kr hos Nemlig , mens prisen er højest hos Meny til 39,95 kr — en forskel på 14% .
Se aktuelle priser i tabellen ovenfor og prishistorikken over de seneste 30 dage. Priserne opdateres dagligt, så du kan altid finde det billigste sted at købe Ingrid Ærter Flækkede Øko eller udforske flere Kolonial .