Produkt Detaljer
Mærkninger
🇪🇺 Europæisk ejerskab
Næringsindhold pr. 100 g
| Energi | 0 kJ (0 kcal) |
| Fedt | 0 g |
| heraf mættet fedt | 0 g |
| Kulhydrat | 0 g |
| heraf sukkerarter | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Kostfibre | 0 g |
| Salt | 0 g |
Scoring
| NOVA-gruppe | 1 – Uforarbejdet |
| Eco-Score | F |
Klimaaftryk
| CO₂ i alt | 8,4 kg CO₂e/kg |
| Landbrug | 7,48 kg CO₂e |
| Forarbejdning | 0,31 kg CO₂e |
| Emballage | 0,17 kg CO₂e |
| Transport | 0,43 kg CO₂e |
| Distribution | 0,02 kg CO₂e |
| Forbrug | 0 kg CO₂e |
Beskrivelse
Illy Espresso Classico formalet kaffe fra Italien. 250 g.
Priser i dag (3 butikker)
Prishistorik (30 dage)
Laveste prisHøjeste pris