Häagen-Dazs Belgian Chocolate
Produkt Detaljer
Mærkninger
Næringsindhold pr. 100 g
| Energi | 1275 kJ (306 kcal) |
| Fedt | 19,9 g |
| heraf mættet fedt | 12,7 g |
| Kulhydrat | 25,9 g |
| heraf sukkerarter | 25,2 g |
| Protein | 4,5 g |
| Kostfibre | 2,4 g |
| Salt | 0,11 g |
Scoring
| Nutri-Score | |
| NOVA-gruppe | 4 – Ultraforarbejdet |
| Eco-Score | B |
Klimaaftryk
| CO₂ i alt | 1,92 kg CO₂e/kg |
| Landbrug | 1,06 kg CO₂e |
| Forarbejdning | 0,19 kg CO₂e |
| Emballage | 0,33 kg CO₂e |
| Transport | 0,24 kg CO₂e |
| Distribution | 0,07 kg CO₂e |
| Forbrug | 0,03 kg CO₂e |
Beskrivelse
Häagen-Dazs belgisk chokolade flødeis i 460 ml beholder.
Priser i dag (3 butikker)
-
Meny Sidst set i dag69,95 kr400 g 174,88 kr/kg -
Spar Sidst set i dag69,95 kr400 g 174,88 kr/kg -
Wolt Market Sidst set i dag78,50 kr460 ml 170,65 kr/l
Prishistorik (30 dage)
Pris og sammenligning af Häagen-Dazs Belgian Chocolate 400 g
Häagen-Dazs Belgian Chocolate (400 g) sammenlignes på tværs af 3 danske butikker hos Prej. Den billigste pris er 69,95 kr hos Meny , mens prisen er højest hos Wolt Market til 78,50 kr — en forskel på 12% .
Se aktuelle priser i tabellen ovenfor og prishistorikken over de seneste 30 dage. Priserne opdateres dagligt, så du kan altid finde det billigste sted at købe Häagen-Dazs Belgian Chocolate eller udforske flere Frost .