Gestus Black Beans

Gestus Black Beans
400 g

Kolonial›Konserves›Sorte bønner

9,53 kr– 9,95 kr

Billigste pris 9,53 kr hos Meny — sammenlignet på tværs af 3 butikker

Produkt Detaljer

Næringsindhold pr. 100 g

Energi433 kJ (103 kcal)
Fedt0,5 g
heraf mættet fedt0,1 g
Kulhydrat13 g
heraf sukkerarter0,6 g
Protein7,9 g
Kostfibre7,4 g
Salt0,63 g

Scoring

Nutri-ScoreNutri-Score A
NOVA-gruppe3 – Forarbejdet
Eco-ScoreB

Klimaaftryk

CO₂ i alt1,07 kg CO₂e/kg
Landbrug0,12 kg CO₂e
Forarbejdning0,28 kg CO₂e
Emballage0,27 kg CO₂e
Transport0,36 kg CO₂e
Distribution0,03 kg CO₂e
Forbrug0,01 kg CO₂e

Beskrivelse

Gestus sorte bønner fra Italien. 400 g.

Priser i dag (3 butikker)

  • Meny2 for 18,00 kr · 9,00 kr/stk · spar 1,06 krSidst set i dag
    9,53 kr
    400 g23,83 kr/kg
  • SparSidst set i dag
    9,53 kr
    400 g23,83 kr/kg
  • Min KøbmandSidst set i dag
    9,95 kr
    400 g24,88 kr/kg

Prishistorik (30 dage)

9 kr9 kr10 kr10 kr10 kr30. aug5. sep11. sep17. sep23. sep29. sep
Laveste prisHøjeste pris

Pris og sammenligning af Gestus Black Beans 400 g

Gestus Black Beans (400 g) sammenlignes på tværs af 3 danske butikker hos Prej. Den billigste pris er 9,53 kr hos Meny , mens prisen er højest hos Min Købmand til 9,95 kr — en forskel på 4%.

Se aktuelle priser i tabellen ovenfor og prishistorikken over de seneste 30 dage. Priserne opdateres dagligt, så du kan altid finde det billigste sted at købe Gestus Black Beans eller udforske flere Kolonial.