Galbani Gorgonzola Intenso
Produkt Detaljer
Næringsindhold pr. 100 g
| Energi | 1376 kJ (332 kcal) |
| Fedt | 28 g |
| heraf mættet fedt | 20 g |
| Kulhydrat | 1 g |
| heraf sukkerarter | 0,5 g |
| Protein | 19 g |
| Salt | 2 g |
Scoring
| Nutri-Score | |
| NOVA-gruppe | 3 – Forarbejdet |
| Eco-Score | D |
Klimaaftryk
| CO₂ i alt | 5,65 kg CO₂e/kg |
| Landbrug | 4,44 kg CO₂e |
| Forarbejdning | 0,22 kg CO₂e |
| Emballage | 0,69 kg CO₂e |
| Transport | 0,26 kg CO₂e |
| Distribution | 0,04 kg CO₂e |
| Forbrug | 0,01 kg CO₂e |
Beskrivelse
Galbani gorgonzola intenso blåmuggost fra Italien i 150 g pakke.
Priser i dag (1 butik)
-
Meny Sidst set i går32,95 kr150 g 219,67 kr/kg
Prishistorik (30 dage)
Laveste prisHøjeste pris
Pris og sammenligning af Galbani Gorgonzola Intenso 150 g
Galbani Gorgonzola Intenso (150 g) sammenlignes på tværs af 1 dansk butik hos Prej. Den billigste pris er 32,95 kr hos Meny .
Se aktuelle priser i tabellen ovenfor og prishistorikken over de seneste 30 dage. Priserne opdateres dagligt, så du kan altid finde det billigste sted at købe Galbani Gorgonzola Intenso eller udforske flere Mejeri & køl .