Gårdschips Sourcream & Black Garlic
Produkt Detaljer
Næringsindhold pr. 100 g
| Energi | 2119 kJ (501 kcal) |
| Fedt | 30 g |
| heraf mættet fedt | 1,8 g |
| Kulhydrat | 48 g |
| heraf sukkerarter | 3,4 g |
| Protein | 8,6 g |
| Kostfibre | 5,9 g |
| Salt | 0,98 g |
Scoring
| Nutri-Score | |
| NOVA-gruppe | 4 – Ultraforarbejdet |
| Eco-Score | A |
Klimaaftryk
| CO₂ i alt | 1,4 kg CO₂e/kg |
| Landbrug | 0,76 kg CO₂e |
| Forarbejdning | 0,23 kg CO₂e |
| Emballage | 0,17 kg CO₂e |
| Transport | 0,21 kg CO₂e |
| Distribution | 0,03 kg CO₂e |
| Forbrug | 0 kg CO₂e |
Beskrivelse
Gårdschips kartoffelchips med smag af sourcream og hvidløg.
Priser i dag (3 butikker)
-
13,00 kr150 g 86,67 kr/kg -
Spar Sidst set i dag29,21 kr150 g 194,73 kr/kg -
Min Købmand Sidst set i dag29,21 kr150 g 194,73 kr/kg
Prishistorik (30 dage)
Pris og sammenligning af Gårdschips Sourcream & Black Garlic 150 g
Gårdschips Sourcream & Black Garlic (150 g) sammenlignes på tværs af 3 danske butikker hos Prej. Den billigste pris er 13,00 kr hos Meny , mens prisen er højest hos Min Købmand til 29,21 kr — en forskel på 125% .
Se aktuelle priser i tabellen ovenfor og prishistorikken over de seneste 30 dage. Priserne opdateres dagligt, så du kan altid finde det billigste sted at købe Gårdschips Sourcream & Black Garlic .