Frank's RedHot Original
Produkt Detaljer
Næringsindhold pr. 100 g
| Energi | 107 kJ (25 kcal) |
| Fedt | 0,6 g |
| heraf mættet fedt | 0,1 g |
| Kulhydrat | 1,8 g |
| heraf sukkerarter | 0,3 g |
| Protein | 2,5 g |
| Kostfibre | 1,5 g |
| Salt | 8,4 g |
Scoring
| Nutri-Score | |
| NOVA-gruppe | 3 – Forarbejdet |
Beskrivelse
Frank's RedHot Original hot sauce i 148 milliliter flaske. Krydret chilisauce.
Priser i dag (2 butikker)
Prishistorik (30 dage)
Pris og sammenligning af Frank's RedHot Original 148 ml
Frank's RedHot Original (148 ml) sammenlignes på tværs af 2 danske butikker hos Prej. Den billigste pris er 20,00 kr hos Spar , mens prisen er højest hos Meny til 36,67 kr — en forskel på 83% .
Se aktuelle priser i tabellen ovenfor og prishistorikken over de seneste 30 dage. Priserne opdateres dagligt, så du kan altid finde det billigste sted at købe Frank's RedHot Original eller udforske flere Kolonial .