First Price perleløg

First Price perleløg
320 g

Frugt & grønt›Grøntsager›Forårsløg

9,00 kr– 9,95 kr

Billigste pris 9,00 kr hos Spar — sammenlignet på tværs af 3 butikker

Produkt Detaljer

Næringsindhold pr. 100 g

Energi107 kJ (25 kcal)
Fedt0,5 g
heraf mættet fedt0,1 g
Kulhydrat4,1 g
heraf sukkerarter4,1 g
Protein0,8 g
Salt0,85 g

Scoring

Nutri-ScoreNutri-Score C

Beskrivelse

First Price perleløg, 320 g fra Holland.

Priser i dag (3 butikker)

  • SparSidst set i går
    9,00 kr
    320 g28,13 kr/kg
  • MenySidst set i går
    9,25 kr
    320 g28,91 kr/kg
  • Min KøbmandSidst set i går
    9,95 kr
    320 g31,09 kr/kg

Prishistorik (30 dage)

8 kr9 kr9 kr10 kr10 kr31. aug6. sep12. sep17. sep23. sep29. sep
Laveste prisHøjeste pris

Pris og sammenligning af First Price perleløg 320 g

First Price perleløg (320 g) sammenlignes på tværs af 3 danske butikker hos Prej. Den billigste pris er 9,00 kr hos Spar , mens prisen er højest hos Min Købmand til 9,95 kr — en forskel på 11%.

Se aktuelle priser i tabellen ovenfor og prishistorikken over de seneste 30 dage. Priserne opdateres dagligt, så du kan altid finde det billigste sted at købe First Price perleløg eller udforske flere Frugt & grønt.