Fazer Skolekridt
Produkt Detaljer
Mærkninger
| Oprindelse | Finland |
Næringsindhold pr. 100 g
| Energi | 1557 kJ (374 kcal) |
| Fedt | 0,5 g |
| heraf mættet fedt | 0,5 g |
| Kulhydrat | 88 g |
| heraf sukkerarter | 70 g |
| Protein | 2,5 g |
| Salt | 0,58 g |
Beskrivelse
Fazer Skolekridt lakrids-konfekt på 70 g.
Priser i dag (3 butikker)
-
10,00 kr70 g 142,86 kr/kg -
Motatos (AI-matchet produkt) Sidst set i dag12,00 kr70 g 171,43 kr/kg -
Meny Sidst set i dag14,95 kr70 g 213,57 kr/kg
Prishistorik (30 dage)
Laveste prisHøjeste pris
Pris og sammenligning af Fazer Skolekridt 70 g
Fazer Skolekridt fra Fazer (70 g) sammenlignes på tværs af 3 danske butikker hos Prej. Den billigste pris er 10,00 kr hos Spar , mens prisen er højest hos Meny til 14,95 kr — en forskel på 50% .
Se aktuelle priser i tabellen ovenfor og prishistorikken over de seneste 30 dage. Priserne opdateres dagligt, så du kan altid finde det billigste sted at købe Fazer Skolekridt eller udforske flere Kiosk .