Beskrivelse
Egelykke bacon i tern i 200 g pakke.
Næringsindhold pr. 100 g
| Energi | 262 kcal |
| Fedt | 23 g |
| heraf mættet fedt | 9.7 g |
| Kulhydrat | 0.5 g |
| heraf sukkerarter | 0.5 g |
| Protein | 14 g |
| Kostfibre | 0.5 g |
| Salt | 25.57 g |
Kilde: Open Food Facts
Priser i dag (1 butik)
-
Netto Sidst set i dag14,95 kr200 g 74,75 kr/kg
Prishistorik (30 dage)
Laveste prisHøjeste pris