Dolmio Sauce Classico
Produkt Detaljer
Næringsindhold pr. 100 g
| Energi | 196 kJ (47 kcal) |
| Fedt | 0,6 g |
| Kulhydrat | 8,4 g |
| heraf sukkerarter | 5,4 g |
| Protein | 1,3 g |
| Kostfibre | 1,1 g |
| Salt | 0,8 g |
Scoring
| NOVA-gruppe | 4 – Ultraforarbejdet |
Beskrivelse
Dolmio Classico pastasauce i klassisk stil i 500 g beholder.
Priser i dag (1 butik)
-
Meny Sidst set i dag32,95 kr500 g 65,90 kr/kg
Prishistorik (30 dage)
Laveste prisHøjeste pris
Pris og sammenligning af Dolmio Sauce Classico 500 g
Dolmio Sauce Classico (500 g) sammenlignes på tværs af 1 dansk butik hos Prej. Den billigste pris er 32,95 kr hos Meny .
Se aktuelle priser i tabellen ovenfor og prishistorikken over de seneste 30 dage. Priserne opdateres dagligt, så du kan altid finde det billigste sted at købe Dolmio Sauce Classico eller udforske flere Kolonial .