De Cecco Rigatoni
Produkt Detaljer
Mærkninger
| Oprindelse | Italien |
Allergener
Næringsindhold pr. 100 g
| Energi | 149 kJ (35 kcal) |
| Fedt | 1,5 g |
| Kulhydrat | 6,9 g |
| heraf sukkerarter | 3,4 g |
| Protein | 1,4 g |
| Kostfibre | 2,9 g |
| Salt | 0 g |
Beskrivelse
De Cecco rigatoni italiensk pasta i 500 g pakke.
Priser i dag (3 butikker)
Vis grænsehandel-
Føtex Sidst set i dag28,00 kr500 g 56,00 kr/kg -
BilkaToGo Sidst set i dag30,15 kr500 g 60,30 kr/kg -
Nemlig (AI-matchet produkt) Sidst set i dag30,15 kr500 g 60,30 kr/kg
Prishistorik (30 dage)
Pris og sammenligning af De Cecco Rigatoni 500 g
De Cecco Rigatoni fra De Cecco (500 g) sammenlignes på tværs af 3 danske butikker hos Prej. Den billigste pris er 28,00 kr hos Føtex , mens prisen er højest hos Nemlig til 30,15 kr — en forskel på 8% .
Se aktuelle priser i tabellen ovenfor og prishistorikken over de seneste 30 dage. Priserne opdateres dagligt, så du kan altid finde det billigste sted at købe De Cecco Rigatoni eller udforske flere Kolonial .