De Cecco Pastasauce Basilikum
Produkt Detaljer
Mærkninger
| Oprindelse | Italien |
Næringsindhold pr. 100 g
| Energi | 25 kJ (6 kcal) |
| Fedt | 3,1 g |
| Kulhydrat | 5,9 g |
| heraf sukkerarter | 4,4 g |
| Protein | 1,2 g |
| Kostfibre | 0,2 g |
| Salt | 9,7 g |
Beskrivelse
De Cecco pastasauce med basilikum. 400 g.
Priser i dag (6 butikker)
-
19,95 kr400 g 49,88 kr/kg -
BilkaToGo Sidst set i dag25,00 kr400 g 62,50 kr/kg -
Føtex Sidst set i dag25,00 kr400 g 62,50 kr/kg -
Spar Sidst set i dag29,95 kr400 g 74,88 kr/kg -
Nemlig (AI-matchet produkt) Sidst set i dag29,95 kr400 g 74,88 kr/kg -
Wolt Market Sidst set i dag33,50 kr400 g 83,75 kr/kg
Prishistorik (30 dage)
Pris og sammenligning af De Cecco Pastasauce Basilikum 400 g
De Cecco Pastasauce Basilikum fra De Cecco (400 g) sammenlignes på tværs af 6 danske butikker hos Prej. Den billigste pris er 19,95 kr hos Meny , mens prisen er højest hos Wolt Market til 33,50 kr — en forskel på 68% .
Se aktuelle priser i tabellen ovenfor og prishistorikken over de seneste 30 dage. Priserne opdateres dagligt, så du kan altid finde det billigste sted at købe De Cecco Pastasauce Basilikum eller udforske flere Kolonial .