DD Chorizo Picante
Produkt Detaljer
Næringsindhold pr. 100 g
| Energi | 1855 kJ (443 kcal) |
| Fedt | 37 g |
| heraf mættet fedt | 14 g |
| Kulhydrat | 4,3 g |
| heraf sukkerarter | 2,6 g |
| Protein | 24 g |
| Salt | 4,2 g |
Scoring
| Nutri-Score | |
| NOVA-gruppe | 4 – Ultraforarbejdet |
| Eco-Score | E |
Klimaaftryk
| CO₂ i alt | 6,02 kg CO₂e/kg |
| Landbrug | 4,95 kg CO₂e |
| Forarbejdning | 0,64 kg CO₂e |
| Emballage | 0,1 kg CO₂e |
| Transport | 0,2 kg CO₂e |
| Distribution | 0,04 kg CO₂e |
| Forbrug | 0,09 kg CO₂e |
Beskrivelse
DD Chorizo Picante spansk chorizo. 200 g.
Priser i dag (3 butikker)
-
Meny Sidst set i dag29,95 kr200 g 149,75 kr/kg -
Spar Sidst set i dag29,95 kr200 g 149,75 kr/kg -
Wolt Market Sidst set i dag53,50 kr200 g 267,50 kr/kg
Prishistorik (30 dage)
Pris og sammenligning af DD Chorizo Picante 200 g
DD Chorizo Picante (200 g) sammenlignes på tværs af 3 danske butikker hos Prej. Den billigste pris er 29,95 kr hos Meny , mens prisen er højest hos Wolt Market til 53,50 kr — en forskel på 79% .
Se aktuelle priser i tabellen ovenfor og prishistorikken over de seneste 30 dage. Priserne opdateres dagligt, så du kan altid finde det billigste sted at købe DD Chorizo Picante eller udforske flere Mejeri & køl .