Dava Økologiske Æg M/L
Produkt Detaljer
Mærkninger
| Oprindelse | Danmark |
Allergener
Næringsindhold pr. 100 g
| Energi | 577 kJ (138 kcal) |
| Fedt | 9,3 g |
| Kulhydrat | 1,3 g |
| heraf sukkerarter | 0 g |
| Protein | 12,3 g |
| Kostfibre | 0 g |
| Salt | 3,4 g |
Beskrivelse
Dava økologiske æg størrelse M/L. 8 stk.
Priser i dag (5 butikker)
-
Føtex Sidst set i dag27,00 kr8 stk 3,38 kr/stk -
Meny Sidst set i dag29,95 kr8 stk 3,74 kr/stk -
BilkaToGo Sidst set i dag33,95 kr8 stk 4,24 kr/stk -
Wolt Market Sidst set i dag33,95 kr8 stk 4,24 kr/stk -
Nemlig (AI-matchet produkt) Sidst set i dag39,95 kr10 stk 4,00 kr/stk
Prishistorik (30 dage)
Pris og sammenligning af Dava Økologiske Æg M/L 8 stk
Dava Økologiske Æg M/L fra Dava (8 stk) sammenlignes på tværs af 5 danske butikker hos Prej. Den billigste pris er 27,00 kr hos Føtex , mens prisen er højest hos Nemlig til 39,95 kr — en forskel på 48% .
Se aktuelle priser i tabellen ovenfor og prishistorikken over de seneste 30 dage. Priserne opdateres dagligt, så du kan altid finde det billigste sted at købe Dava Økologiske Æg M/L eller udforske flere Mejeri & køl .