Dansukker Hugget Rørsukker
Produkt Detaljer
| Oprindelse | Tyskland |
Næringsindhold pr. 100 g
| Energi | 1700 kJ (400 kcal) |
| Fedt | 0 g |
| Kulhydrat | 100 g |
| heraf sukkerarter | 100 g |
| Protein | 0 g |
| Kostfibre | 0 g |
| Salt | 0 g |
Beskrivelse
Dansukker hugget rørsukker i 500 gram pakke.
Priser i dag (2 butikker)
-
Nemlig (AI-matchet produkt) Sidst set i dag13,50 kr500 g 27,00 kr/kg -
Meny Sidst set i dag29,95 kr500 g 59,90 kr/kg
Prishistorik (30 dage)
Pris og sammenligning af Dansukker Hugget Rørsukker 500 g
Dansukker Hugget Rørsukker (500 g) sammenlignes på tværs af 2 danske butikker hos Prej. Den billigste pris er 13,50 kr hos Nemlig , mens prisen er højest hos Meny til 29,95 kr — en forskel på 122% .
Se aktuelle priser i tabellen ovenfor og prishistorikken over de seneste 30 dage. Priserne opdateres dagligt, så du kan altid finde det billigste sted at købe Dansukker Hugget Rørsukker eller udforske flere Kolonial .