Dan Cake Familiesandkage
Produkt Detaljer
Mærkninger
| Oprindelse | Danmark |
Allergener
Næringsindhold pr. 100 g
| Energi | 1728 kJ (413 kcal) |
| Fedt | 19 g |
| Kulhydrat | 57 g |
| heraf sukkerarter | 29 g |
| Protein | 4,9 g |
| Kostfibre | 0 g |
| Salt | 0,9 g |
Beskrivelse
Dan Cake familiesandkage, traditionel sandkage, 700 g.
Priser i dag (5 butikker)
-
Spar Sidst set i dag33,95 kr700 g 48,50 kr/kg -
Meny Sidst set i dag34,95 kr700 g 49,93 kr/kg -
BilkaToGo Sidst set i dag35,26 kr700 g 50,37 kr/kg -
Føtex Sidst set i dag35,26 kr700 g 50,37 kr/kg -
Nemlig (AI-matchet produkt) Sidst set i dag35,26 kr700 g 50,37 kr/kg
Prishistorik (30 dage)
Pris og sammenligning af Dan Cake Familiesandkage 700 g
Dan Cake Familiesandkage fra Dan Cake (700 g) sammenlignes på tværs af 5 danske butikker hos Prej. Den billigste pris er 33,95 kr hos Spar , mens prisen er højest hos Nemlig til 35,26 kr — en forskel på 4% .
Se aktuelle priser i tabellen ovenfor og prishistorikken over de seneste 30 dage. Priserne opdateres dagligt, så du kan altid finde det billigste sted at købe Dan Cake Familiesandkage eller udforske flere Brød & kager .