Corona Extra 4,5%
Produkt Detaljer
Næringsindhold pr. 100 g
| Energi | 35 kcal |
Scoring
| NOVA-gruppe | 3 – Forarbejdet |
| Eco-Score | C |
Klimaaftryk
| CO₂ i alt | 1,35 kg CO₂e/kg |
| Landbrug | 0,08 kg CO₂e |
| Forarbejdning | 0,27 kg CO₂e |
| Emballage | 0,62 kg CO₂e |
| Transport | 0,33 kg CO₂e |
| Distribution | 0,04 kg CO₂e |
| Forbrug | 0,01 kg CO₂e |
Beskrivelse
Corona Extra øl, 4,5% alkohol, 330 ml.
Priser i dag (3 butikker)
-
12,00 kr330 ml 36,36 kr/l -
12,00 kr330 ml 36,36 kr/l -
Wolt Market Sidst set i dag17,95 kr330 ml 54,39 kr/l
Prishistorik (30 dage)
Pris og sammenligning af Corona Extra 4,5% 330 ml
Corona Extra 4,5% (330 ml) sammenlignes på tværs af 3 danske butikker hos Prej. Den billigste pris er 12,00 kr hos SuperBrugsen , mens prisen er højest hos Wolt Market til 17,95 kr — en forskel på 50% .
Se aktuelle priser i tabellen ovenfor og prishistorikken over de seneste 30 dage. Priserne opdateres dagligt, så du kan altid finde det billigste sted at købe Corona Extra 4,5% eller udforske flere Drikkevarer .