Cocio Chokolade Mælk
Produkt Detaljer
Næringsindhold pr. 100 g
| Energi | 326 kJ (78 kcal) |
| Fedt | 2,1 g |
| heraf mættet fedt | 1,3 g |
| Kulhydrat | 11 g |
| heraf sukkerarter | 11 g |
| Protein | 3,6 g |
| Salt | 0,11 g |
Scoring
| Nutri-Score | |
| NOVA-gruppe | 3 – Forarbejdet |
| Eco-Score | B |
Klimaaftryk
| CO₂ i alt | 1,51 kg CO₂e/kg |
| Landbrug | 0,94 kg CO₂e |
| Forarbejdning | 0,01 kg CO₂e |
| Emballage | 0,22 kg CO₂e |
| Transport | 0,3 kg CO₂e |
| Distribution | 0,04 kg CO₂e |
| Forbrug | 0,01 kg CO₂e |
Beskrivelse
Cocio chokolade mælk, 400 ml.
Priser i dag (2 butikker)
Vis grænsehandel-
Scandinavian Park Sidst set i dag11,99 kr400 ml 29,98 kr/l -
Meny Sidst set i dag18,95 kr400 ml 47,38 kr/l
Prishistorik (30 dage)
Laveste prisHøjeste pris
Pris og sammenligning af Cocio Chokolade Mælk 400 ml
Cocio Chokolade Mælk fra Cocio (400 ml) sammenlignes på tværs af 2 danske butikker hos Prej. Den billigste pris er 11,99 kr hos Scandinavian Park , mens prisen er højest hos Meny til 18,95 kr — en forskel på 58% .
Se aktuelle priser i tabellen ovenfor og prishistorikken over de seneste 30 dage. Priserne opdateres dagligt, så du kan altid finde det billigste sted at købe Cocio Chokolade Mælk .